Австрия

Проучване Право в Австрия 2024

Учете в Австрия

Изкарва степен по право в Австрия австрийски университети и юридическите факултети предлагат широка гама от бакалавър по право (LLB) и Masters на правовата държава (LLM) програми, които улесняват, специализирани в определена област на правото. Влизането в програма LLM изисква учениците първо да получи бакалавърска степен по право (LLB) и постигане на високи степени, докато печелите тази степен. Всички практикуващи адвокати в Австрия трябва да бъдат членове на Американската асоциация на юристите (Austrian адвокатска колегия), една организация, която наблюдава евентуални дисциплинарни въпроси, свързани с граждански или наказателни адвокати. Учениците ще трябва да преминете от една призната австрийското законодателство училище и изпълни програма за стаж или на чиновник обучение, състояща се от най-малко пет години юридически работа преди да могат да вземат на бар изпита и да получат членство в АБА. Колко струва да уча право в Австрия? Austria "и държавните университети да начислява такса за семестъра обучение.Размерът на тази такса зависи от това дали студентът е австрийска или от друга държава от Европейския съюз. Например, студентите от ЕС се считат за обмен на студенти (ordentliche studierendes), които често са освободени от заплащане на семестриалните такси, но са длъжни да плащат около 20 евро за студентски съвет на университета 'S. Студенти от страни извън ЕС се таксуват повече на семестър. В допълнение, Австрия също предоставя възможности за стипендии за студенти от по-слабо развитите страни, които включват най-африкански страни, Афганистан и Бангладеш. Отново, таксите варират от един университет в друга. Прочетете повече за университети в Австрия тук и се свържете с правните факултети директно на Lawstudies.

Смяна на валута

Основни месечни разходи за живот

  • Отдаване под наем в общ апартамент

    496
  • Дял на комуналните услуги

    106
  • Абонамент за интернет

    33
  • Местен транспорт

    50

Примерни разходи за начина на живот

  • Комбо за бързо хранене

    9
  • Билет за кино

    12
  • Чаша местна бира

    4

Относно Австрия

Намира се в Централна Европа и граничи с няколко страни, които включват Италия, Германия, Чехия и Швейцария, Федерална република Австрия е парламентарна, полу-президентската представителна демокрация, състояща се от девет федерални провинции. В момента един от най-богатите страни в Европа и света, Австрия има отличен стандарт на живот рейтинг по индекса на човешко развитие. The Bundespräsident (Federal председател) е "държавен глава " и избира според резултатите от народния вот. Федералният канцлер (Председателят на федералното правителство) се назначава от Bundespräsident и притежава мощност, подобна на правна система Private вицепрезидент. Austria 'S и наказателното право се практикува предимно от адвокати, наети индивидуално или с фирма в Австрия.Частна практика се отнася граждански, търговски и трудови правни въпроси и се регулира от Allgemeine Buergerliche Gesetzbuch, цялостен код закон, който, въпреки че е от решаващо значение, не винаги е правно обвързващо в някои съдебни спорове. Много от принципите на частното право, Австрия 'S идва от латински произход, като например принципа на индивидуалната свобода, или Privatautonomie и Konsensprinzip, главницата на консенсус. Други аспекти на австрийската частно право включват правоспособност, договори, непозволено увреждане и бизнес партньорства. Криминални адвокати в Австрия трябва да работят по някои основни принципи, които ръководят случаи, водени от държавните прокурори и включват съдебни заседатели, съдии и магистрати. Това включва "справедлив процес " Тенет, който насърчава оправдателната присъда на всеки, обвинен в извършване на престъпление, ако съмнения относно вината на обвиняемия 'S съществува в края на процеса.Констатации и присъди винаги са обявени в името на австрийската република, с отличия, направени между съдилищата на обикновените юрисдикции и съдилища / трибунали, които се занимават с правни въпроси, свързани с публичното право. Verfassungsgerichtshof (Австрия "и Конституционен съд) защитава гражданските права на австрийски граждани и гарантира, че проучвания и решения са съобразени с насоките, определени от австрийската конституция. Въпреки това, на Oberster Gerichtshof (Върховен съд) е най-мощният австрийския съд, че чува наказателни и граждански дела, които са изчерпали всички други маршрути.

Изисквания за виза

  1. Виза за пътуване C ("Шенгенска виза"): дава ви право да останете в Австрия и във всички други страни от Шенген за максимум 90 дни.
  2. Виза D (Австрийска национална виза, Aufenthaltsvisum D) – за престой от минимум 91 дни до максимум 6 месеца; не е необходимо, ако сте японски гражданин.
  3. Aufenthaltsbewilligung Studierende (разрешение за временно пребиваване за студенти) - за престой над 6 месеца.

Какъв тип Visa се нуждаете?

Име на виза

Виза за пътуване C; Виза D; Aufenthaltsbewilligung Studierende

Цена и валута

EUR 71

  • За Visa C: 71 EUR
  • За Visa D: 176 EUR
  • За разрешение за пребиваване: 141 EUR

Цените могат да бъдат променяни.

Кой може да кандидатства за виза?

Гражданите на страните членки на ЕС и ЕИП, както и гражданите на Швейцария не се нуждаят от визи за Австрия. Когато остават в Австрия за повече от 3 месеца, те обаче трябва да кандидатстват за ""Lichtbildausweis für EWR-Bürger/innen"", което е потвърждение за регистрация в имиграционната служба в рамките на 3 месеца след влизане в Австрия.

Други чужденци трябва да кандидатстват за разрешение за пребиваване с цел обучение (Aufenthaltsbewilligung Studierende) в австрийския представителен орган преди влизане в Австрия след получаване на уведомлението за прием.

Къде можете да направите заявлението?

Австрийски представителен орган (посолство, генерално консулство)

Трябва да кандидатствате за студентска виза лично в представителния орган на Австрия (посолство, генерално консулство), преди да пътувате до Австрия.

Уебсайт:

Как да направите заявлението?

Всички кандидати за виза трябва да се явят лично в австрийското посолство/консулство. Документите, които се подават за регистрация включват:

  1. Напълно попълнен и подписан формуляр за кандидатстване (може да се получи от представителния орган; може да бъде изтеглен и от интернет)
  2. Валиден паспорт (трябва да е валиден за целия ви престой в Австрия)
  3. Цветна снимка с паспортен размер (между 3,5 x 4,5 cm и 4,0 x 5,0 cm)
  4. Акт за раждане
  5. Удостоверение за добро поведение (когато е налично)
  6. Здравна осигуровка
  7. Уведомление за прием на австрийското учебно заведение
  8. Доказателство за достатъчно финансови средства за покриване на разходите за живот за 12 месеца предварително (за студенти до 24 години: 426,57 EUR/месец; за студенти над 24 години: 772,40 EUR/месец (тези суми включват наема за настаняване до 239,15 EUR през 2009 г.), напр.: спестовна банкова книжка/сметка в Австрия/декларация за гаранция на лице, живеещо в Австрия/пътнически чекове
  9. Доказателство за настаняване (договор за наем, договор за настаняване със студентско общежитие).

В Австрия е задължително да се регистрирате в общинските власти (Meldeamt: Gemeindeamt, Magistratisches Bezirksamt) в рамките на три работни дни след влизане в страната.

Кога трябва да кандидатствате?

За краткосрочни визи (виза D): Оставете 15 дни за обработка. Заявленията за виза в идеалния случай трябва да се подават най-малко 3-4 седмици преди заминаването, но не повече от 3 месеца преди заминаването.

За дългосрочни визи: Вашата молба за виза ще бъде изпратена в Австрия и решението трябва да се изчака в родната ви страна - следователно молбата трябва да бъде подадена най-малко 3 месеца преди планираното пристигане в Австрия. Общият период за обработка на разрешение за пребиваване е от три до шест месеца, докато не получите решение от австрийския орган.

Само титли за пребиваване (разрешения за пребиваване (Aufenthaltsbewilligung) и разрешения за установяване (Niederlassungsbewilligung) могат да бъдат подновени в Австрия. Трябва да кандидатствате за подновяване преди изтичането на първоначалното разрешение. Докато не бъде взето решение за подновяването, можете – дори след това изтичането на първоначалното ви разрешение – престой в Австрия.

Време за обработка

3 Months

Възможности за работа

Гражданите на страните от ЕС, както и на Лихтенщайн, Исландия, Норвегия и Швейцария не се нуждаят от разрешително за работа за работа в Австрия. Ако разрешението за работа бъде предоставено, тези студенти не са ограничени по отношение на обхвата на тяхната работа, т.е. тяхната разрешена работа не е ограничена до сезонна работа или работа с минимален доход (geringfügige Beschäftigung). Едно от изискванията за разрешението за работа е свободното място да не може да бъде заемано от безработни лица, регистрирани в службите по заетостта.

Студентите от страни извън ЕС и Хърватия подлежат на Закона за наемане на работа на чужденци и изискват разрешение за работа (Beschäftigungsbewilligung). Студентите, които са граждани на трети страни, получават разрешение за работа до 10 часа седмично, ако учат в бакалавърски програми, студентите в магистърски програми имат право да работят с разрешение за работа до 20 часа седмично. Възможна е работа на пълен работен ден за периодите, през които не се провеждат лекции. Разрешението за работа трябва да бъде подадено в службата по заетостта (Arbeitsmarktservice, AMS) от работодателя най-малко 6 седмици преди началото на заетостта и е валидно само за конкретна работа при конкретния работодател.

Часове на седмица

10

Защо имате нужда от този вид виза?

Вашата молба за виза може да бъде отхвърлена, ако не можете да представите доказателство за необходимите средства или ако предоставите неверни или непълни документи.

Програми